Posted on

Kā saglabāt ziedus ilgāk svaigus: 8 padomi no ziedu studijas “Katelija”

Svaigi ziedi acis priecē ilgāk. Nav starpības, vai ziedus Jums uzdāvināja mīļotais cilvēks, vai Jūs iedvesmojāties no Mailijas Sairusas hita, un nopirkāt ziedus sev paši. Svaigi ziedi mājās vai birojā, vienmēr paceļ garastāvokli. Ņemot vērā, ka svaigu ziedu pušķis ne vienmēr ir lēts, mēs sniegsim Jums padomus, kā panākt, lai viņi kalpotu ilgāk.

Šajā rakstā ziedu studijas “Katelija” floristi padalījās ar padomiem un veidiem, kā pagarināt svaigu ziedu mūžu.

  1. Izvēlaties pareizu vāzi: Ja vāzes augša ir pārāk šaura, ziedu kāti var izskatīties saplacināti. Tāpēc, vai nu sadaliet pušķi uz divām daļām, vai izvēlaties vāzi ar platāku augšu. Vai arī otrādi, ja vāze ir pārāk plata, pušķis var pazaudēt formu.
  2. Apgriezt kātus: Izmantojot asu nazi vai šķēres, apgriezt ziediem kātus slīpi. Tas ļaus viņiem labāk padzerties ūdeni.
  3. Noņemiet lapas: noņemiet visas lapas, kuri tiks iegremdēti ūdenī, jo tie veicina baktērijas augšanu, un izraisa ātrāku ziedu novīšanu.
  4. Izmantojat istabas temperatūras ūdeni: ziedu novīšanas procesu var palēnināt – piepildiet vāzi ar istabas temperatūŗas ūdeni un pievienojiet ziedu barību ūdenim. Vēl viens profesionāls padoms no ziedu studijas “Katelija”: ja laukā ir auksti, tad atnākot mājās, mēs iesakām uzreiz neizpakot ziedus no iepakojuma, lai nebūtu ziediem strauja temperatūras maiņa.
  5. Pievienojiet degvīnu vai balinātāju: lai cīnītos pret baktērijām derēs gan degvīns, gan balinātājs. Šeit galvenais nepārspīlēt ar proporcijām: uz vienu 1l ūdens vajadzēs 1-2 ēdamkarotes degvīna. Kas attiecās uz balinātāju, tad pietiek uz 1l ar ¼ tējkaroti.
  6. Mainiet ūdeni: mainiet ūdeni ik pēc 2 vai 3 dienām, un apgrieziet kātus. Tas noversīs baktēriju uzkrāšanos un palīdzēs labāk ziediem padzerties ūdeni.
  7. Sekojiet līdzi pēc novītušiem ziediem: lai ziedi turpinātu Jūs priecēt, izņemiet ārā novītušus ziedus, par cik viņi ne tikai bojā skaistumu, bet arī sāk pelēt, un bojāt svaigus ziedus.
  8. Sargāt no karstuma un saules gaismas: glabājiet pušķi no tiešiem saules stariem un siltuma avotiem, jo tas var izraisīt ziedu ātrāku novīšanu.


Interesants fakts:
Vai zinājāt, ka ziedi pozitīvi ietekmē uz garastāvokli? Pateicoties Psiholoģijas departamenta Ratgersa (ASV) universitātes(Rutgers University) 10 mēnešu pētījumam, pētnieki atklāja, ka “ziedi ietekmē uz tūlītēju un ilgtermiņu emocionālu reakciju – garstāvoklis, sociālu uzvedība, ka arī uz atmiņu gan vīriešiem, gan sievietēm”.

Lai gan pētījums bija vērsts uz cilvēkiem, kuri saņēma ziedu pušķus, nevar noliegt, ka paši nopērkot svaigus ziedus, var būt tik pat iedvesmojoši.